
LEVANDOS žinomos dėl savo atsparumo ir nereiklumo. Gali atlaikyti šaltas žiemas (Lietuvoje puikiai auga ir žiemoja - zona 5) ir karštas vasaras, todėl tai yra universalus pasirinkimas bet kokio tipo gėlynui.
Tinka apvadams, želdynų aprėminimams, o jei sodinami eilėmis - atrodo lyg nedidelės sienelės.
Vertingas ir dėl savo panaudojimo buityje bei kulinarijoje, yra natūralus kenkėjų repelentas - stiprus levandų aromatas gali atgrasyti nuo uodų, kandžių. Levandų žiedų arbata gali padėti numalšinti nerimą, skatinti atsipalaidavimą, padeda virškinimo procesui. Tinka gyvoms ar sausoms puokštėms.
AUGINIMAS
Sodinama ypač šviesiose vietose, kur kasdien gautu bent 6–8 valandas tiesioginių saulės spindulių. Tai būtina sveikam augimui ir gausiam žydėjimui.
Dirvožemis laidus (lengvi smėlio, priesmėlio arba priemolio). pH 6,5–7,5 (lengvo ir neutralaus rūgštumo).
Patariama laistyti gausiai ir giliai, bet retai, nes per didelė drėgmė sukelia šaknų puvinį.
Ankstyvą pavasarį tręšiama subalansuotomis ir lėtai tirpstančiomis trąšomis. Naudojama mažai azoto turinčios trąšos (NPK 5-10-10), kad būtų skatinamas žydėjimas be pernelyg didelio lapijos augimo.
Genėti reikėtų anksti pavasarį arba po žydėjimo vasaros pabaigoje. Po pirmojo žydėjimo vasaros viduryje šalinami žiedai, nudžiūvę ar pažeisti stiebai. Formuojamas krūmelis.
Kenkėjams atsparus, tačiau kartais reikia pasirūpinti amarų ir voratinklinių erkučių prevencija. Jei reikia, naudokite insekticidinį muilą. Užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją, kad būtų išvengta grybelinių ligų. Venkite perlaistymo, kas sukelia šaknų puvinį.