BUDLĖJOS (bot. buddleja) - spalvingai nuo vasaros vidurio iki rudens, gal net šalnų, žydintys krūmai. Ir žiedai išskirtiniai savo išvaizda, kvapu ir turi daug nektaro, lyg magnetas traukiančio drugelius bei kitus naudingus vabzdžius! Dėl to dar paprastai žinomi ir vadinami DRUGELIŲ KRŪMAIS ar MEDŽIAIS.
Yra daug skirtingų BUDLĖJŲ veislių, kurių žiedų spalvos varijuoja nuo baltos ir geltonos iki oranžinės, rožinės ar violetinės, aukštis - nuo 60 cm iki 3 m aukščio.
AUGINIMO SĄLYGOS
BUDLĖJOS mėgsta saulėtas vietas. Tai reiškia, kad augalai turėtų gauti bent 6-8 valanas tiesioginės saulės šviesos kasdien.
Kaip ir daugelio augalų, BUDLĖJŲ šaknys netoleruoja šlapios dirvos, ypač žiemos mėnesiais. Todėl dirva turi būti laidi.
Mūsų klimato zonai tinkamas augalas. Ir nors dažnai apšąla, tai netampa problema - kiekvieną pavasarį, dar prieš vegetacijos pradžią, nupjaunama beveik iki žemės, paliekant bent 10-15 cm stiebus. Tik taip vis gausiau atželia ir tampa vešliu krūmu.
Žemesni augalai gali būti auginami didesniuose vazonuose, kaip sodo ar terasos architektūrinis elementas. Tačiau juos žiemai reiks įnešti į vėsias, nuo šalčio apsaugotas, vietas.